تاریخ:ژانویه 20, 2021

چطور با 5 راهکار ساده، نرخ بردتان در پوکر نرخ پایین را بالا ببرید؟

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: روانشناسی پوکر و استراتژی پوکر 

هر جایی و هر زمانی که بخواهید پوکر بازی کنید، حتما چند نفر از افراد دور میز، از جمله بازیکنان تفننی هستند که به صورت تفریحی و برای گذران وقت، پوکر بازی می کنند و اکثر آن ها بازیکنان ضعیفی هم هستند. با این حال، همه نمی توانند به خوبی از این بازیکنان، برای پول درآوردن استفاده کنند. حتی برخی ها ترجیح می دهند به جای قرار گرفتن برابر بازیکنان بد/ ضعیف، مقابل بازیکنان خوب بازی کنند، چون گروه دوم قابل پیش بینی ترند. این موضوع هر چقدر هم که قابل درک باشد، به دلایل بسیاری ناباورانه است. در این یادداشت، ناتان ویلیامز به مرور 5 راهکار ساده ای پرداخته که با اتکا بر آن ها می توانید نرخ بردتان در پوکر نرخ پایین را بالا ببرید.

یاددتان باشد موفقیت در پوکر به رویکرد شما برمی گردد

خیلی از اوقات می توانم تنها با بررسی نوع صحبت کردن یک نفر پای میز، به شما بگویم بازیکن موفقی در پوکر هست یا نه. یکی از نکات این است که همه چیز را مثل موارد پایین تعمیم می دهند:

  • «همیشه رقیبم در ریور فلاش خود را کامل می کند»
  • «همیشه وقتی من شاه دارم، آن ها آس دارند»

حقیقت این است که هیچ چیز 100 درصد اوقات رخ نمی دهد. گاهی اوقات بازیکنی ضعیف مقابل شما خوش شانسی می آورد و گاهی باخت بدی به شما وارد می کند، ولی اکثر اوقات چنین نخواهد شد. اگر بخواهید مثل موارد بالا به صورت مطلق فکر کنید و واقعیت شرایط را نادیده بگیرید، باعث می شود ارزیابی ضعیفی از بازی داشته باشید که در نهایت روی عملکردتان هم تاثیر می گذارد. ممکن است وقتی لازم است شرط یا رِیز کنید، مردد بمانید، چون اجازه داده اید رویکرد ضعیفتان روی تصمیم گیریتان تاثیر بگذارد.

درک کنید همه ما باید گاهی اوقات مالیات بپردازیم

بله، بازیکنان بد هم ممکن است گاهی اوقات برابر شما خوش شانسی بیاورند. گاهی هم ممکن است مقابل آن ها دچار کوولر (با نوشتار انگلیسی Cooler، موقعیتی است که در آن یک بازیکن با توجه به شرایط، دست قدرتمندی دارد ولی همچنان در مقابل یک دست قوی تر بازنده می‌شود) شوید. با این حال، اتفاق خوبی است. در واقع برای همین هم هست که پوکر این قدر سودآوری دارد.

با در نظر گرفتن غلبه گهگاه بازیکنان ضعیف بر بازیکنان خوب، همیشه پوکر را با شطرنج مقایسه می کنم. اگر کسی با سطح شطرنج متوسط بخواهد 10 بار برابر استاد بزرگی بازی کند، بی شک هر 10 بار خواهد باخت. برای این است که شانس هیچ نقشی در بازی ندارد. صد درصد مهارت است که به برد منتج می شود. بعد از بارها شکست، بالاخره به این نتیجه می رسید که علت باخت، قرار گرفتن برابر رقیبی بسیار بهتر بوده است.

در پوکر این طور نیست. ممکن است برابر بازیکنی کلاس جهانی قرار بگیرید و با وجود اینکه در بلندمدت حتما می بازید، ممکن است شانس بیاورید و چند باری برنده شوید. وقتی بازیکن بدی در پوکر شکستتان می دهد، بهتر است به چشم پرداخت مالیات به آن نگاه کنید. اگر این بار چیزی نبرند، دیگر برای بازی برنمی گردند. به جای این، می پذیرند مقابل رقیبی بسیار قدرتمند بازنده شده اند. زیبایی پوکر در این است که موفقیت کوتاه مدت بازیکنان ضعیف سبب می شود عدم موفقیتشان در بلندمدت را به بدشانسی ربط دهند. همه ما باید گاهی اوقات مالیاتمان را بپردازیم.

از میزان تهاجم خود کم کنید

حمله، حمله و حمله از جمله مهم ترین شعارهای پوکر آنلاین طی سالیان اخیر بوده است. شرط سوم، چهارم و غیره. این رویکرد برابر رقبای ضعیفی که همیشه مشغول پوکر هستند، جواب می دهد، ولی در برابر کسانی که به صورت تفننی پوکر می کنند و فقط در اوقاتی از سال پیدایشان می شود، خوب عمل نمی کند. نمی توانید برابر ایستگاه مخابراتی (کسی که همه شرط ها در هر شرایطی را کال می کند) با بیش شرط (شرط بزرگتر از پات) یا افزایش بالا، برنده شوید. آن ها تا آخرین لحظه کال می کنند تا بالاخره کارت هایتان را نشانشان دهید.

یکی از دلایل موفقیت من در پوکر نرخ پایین این بوده که بیشتر تسلیم می شوم. اجازه می دهم پات های کوچکتر نصیبشان شود و در نتیجه از بلوف زنی زیادشان، جلوگیری می کنم. برخی ها شاید فکر کنند تاکتیک ضعیفی است، ولی از نظر من پوکر رقابت عزت نفس نیست. تنها چیزی که پای میز برایم مهم است، حفظ سرمایه است.

برداشت اشتباه نکنید. تا جایی که می شود باید با بازیکنان بد وارد رقابت شوید، ولی وقتی به نظر می آید تصمیمی برای عقب نشینی ندارند، باید صبوری بیشتری به خرج دهید.

با دیوانه ها وارد جنگ عزت نفس نشوید

در ادامه مورد قبلی، بسیار اهمیت دارد که برابر بازیکنان دیوانه (بازیکنی به شدت شل و تهاجمی که غالبا شرط می‌بندد و شرط حریف را افزایش می‌دهد و اغلب این کار را در موقعیت‌هایی انجام می‌دهد که انجام آن استراتژی خوبی محسوب نمی‌شود) خونسردی و آرامش خود را حفظ کنید. این ها از جمله بازیکنان تفننی نادر به شمار می روند که دیوانه وار بازی کرده و مدام مشغول افزایش و بلوف زنی هستند.

اگر درگیر بازی رِیز و ری-رِیز آن ها شوید، در واقع در تله آن ها گیر افتاده اید. اگر از سر شانس، کارت های خوبی هم داشته باشند، در ادامه باعث سردرگمی ذهنی (آزردگی به صورتی که بازیکن استراتژی غیر بهینه‌ای اتخاذ می‌کند که معمولا باعث بدتر بازی کردن می‌شود) بدی برایتان خواهند شد. با این حال، برای خودشان اهمیتی ندارد که ببازند. آن ها فقط به دنبال تفریح اند.

هر چقدر هم برابر کسی که می دانید همیشه مشغول بلوف زدن است، سخت باشد، باید صبوری کنید. اگر هم نسبت به شما موقعیت دارند، حتی باید به سفت تر بازی کردن در پیش فلاپ هم فکر کنید. نکته مهم این است که وارد جنگ عزت نفس با دیوانه ها نشوید. منتظر کارت های مناسب بمانید و استکشان را به سمت خود بکشانید.

این بازی را زیاد جدی نگیرید

وقتی پوکر را زیاد سخت نمی گیرید، بسیار راحت تر به نظر می آید. حقیقت این است که گاهی خواهید برد و گاهی خواهید باخت. تمام هدف این است که کمی بیشتر از باخت، برنده شوید. وقتی کمی شور و شعف با خودتان داشته باشید، رسیدن به این هدف بسیار آسان تر است. خب، اگر بازیکن تفننی برابرتان برنده شد، چه؟ حتما لازم بوده این بار مالیات بپردازید، ولی می دانید در پایان شما برنده خواهید بود.

در پوکر یاد بگیرید نیمه پر لیوان را ببینید، چون آن قدر زمین خواهید خورد که شمارش برایتان سخت خواهد بود. بهترین بازیکنان سعی می کنند تصویر بزرگتر را ببینند و زیاد به خودشان سخت نگیرند.

حرف پایانی بازی های نرخ پایین سرشار از بازیکنان تفننی می تواند برایتان بسیار سودآور باشد. با این حال، بسیار اهمیت دارد که دیوانگی کوتاه مدت ناشی از بازی برابر این بازیکنان نه چندان قوی را کنار بگذارید. باید یاد بگیرید صبورتر باشید و بدانید آن ها گاهی اوقات برابرتان موفق خواهند بود، ولی در بلند مدت، شما نسبت به آن ها برتری بسیار بزرگتری خواهید داشت.

مطالب مشابه:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *