تاریخ:آوریل 15, 2021

چرا لازم است در بازی های نرخ پایین از بازی اعمال فشار (Squeeze Play) بیشتری استفاده کنید؟

سلسله مطالب آموزش پوکر مجله بخت و اقبال: استراتژی پوکر و تاکتیک پوکر

یکی از موثرترین تاکتیک های شما در بازی های نرخ پایین، بازی اعمال فشار (Squeeze Play) است. بازی اعمال فشار، تاکتیکی در پیش فلاپ به شمار می رود. وقتی رخ می دهد که در این خیابان، یکی افزایش داده و یک یا چند بازیکن کال می کنند و بعد بازیکن دیگری افزایش می دهد. این افزایش مجدد (ری-رِیز) را اسکوییز یا بازی اعمال فشار می خوانند، چون نه تنها افزایش دهنده اول را تحت فشار قرار می دهد، بلکه کال کنندگان میانی را هم ملزم به کال یا فولد تحت فشار می کند.

اینکه چرا این تاکتیک در بازی های نرخ پایین موثر است، برای این است که بسیاری از آدم ها دوست دارند با دست های بدردنخور پیش فلاپ هم افزایش ها را کال کنند. به این معنا است که وقتی از بازی اعمال فشار بهره می برید و جواب می گیرید، پول مرده (پول بازیکنانی که به دلیل فولد، دیگر در بازی نیستند) بسیاری در پات باقی می ماند که به جیب بزنید.

دستی که در ادامه مرور می کنیم ، شامل بازی اعمال فشار یکی از بازیکنان با در اختیار داشتن جفت سرباز از شرط بزرگ است و مثال بسیار خوبی برای اثبات ادعای این یادداشت به حساب می رود:

در این دست، بازیکنی سفت وجود دارد که به طور روتین پوکر بازی می کند. این بازیکن از موقعیتی اولیه با افزایش بازی را باز می کند؛ به این معنا است که احتمالا دست بسیار خوبی دارد. با این حال، ما هم در شرط بزرگ، جفت سرباز داریم که در این مرحله، چهارمین دست قدرتمند به حساب می رود.

دو نفر دیگر بعد از افزایش دهنده اول، کال می کنند. این ها صاحب همان پول مرده ای هستند که از آن صحبت کردیم. پولی که به راحتی با ری-رِیز می توانید به جیب بزنید. وقتی شرطی 30 یا 35 سنتی در این شرایط پست می کنیم، نه تنها شرط غیربلوف سوم برابر افزایش دهنده پیش فلاپ قرار داده ایم، بلکه دو کال کننده دیگر که احتمالا دست نزدیکی هم دارند را تحت فشار قرار می دهیم.

حواستان باشد میزان شرط دو نفر کال کننده به اندازه 6 شرط بزرگ (3 شرط بزرگ برای هر کدام) بوده است. به هر حال، 6 شرط بزرگ به ازای هر 100 دست در پوکر امروز، نرخ برد مناسبی به حساب می رود و همان طور که گفتیم این پول را بلافاصله می توانید مال خود کنید.

البته به پول مرده شرط کوچک اشاره نکردیم و اینکه افزایش دهنده اول خیلی از اوقات برابر ری-رِیز شما فولد می کند یا این کار را در صورت شرط ادامه در فلاپ انجام می دهد.

تمام این ها به این معنا است که بتوانید بهترین زمان ها را برای بازی اعمال فشار در بازی های نرخ پایین پوکر شناسایی کنید. متاسفانه بازیکن دست مورد نظر، لزوم استفاده از اسکوییز در پیش فلاپ را به خوبی درک نکرد. اشتباهات دیگری هم در پیش فلاپ رخ می دهد که البته به اندازه فرصت از دست رفته بازی اعمال فشار، اهمیت ندارند.

همیشه به یاد داشته باشید پوکر تهاجمی معمولا به برد ختم می شود و اگر در شرایطی چون دست بالا اقدام به افزایش مجدد نکنید، پول بقیه را پس زده اید. باید تمام کال کنندگان شُل (بازی کردن دست های بیشتری از سبک بازی نرمال یا نسبت به میانگین بازیکنان حاضر در بازی) را ملزم به پرداخت جریمه کنید.

مطالب مرتبط:

مطالب مرتبط با استراتژی تهاجمی:

مهندس صنایع، علاقمند به بازی به خصوص بازی های ورق، نویسنده آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *