murder by Numbers game بازی

بررسی بازی Murder by Numbers

مشخصات کلی بازی

پلتفرم Switch ، PC 
توسعه دهنده Mediatonic
ناشرThe Irregular Corporation
ژانر:پازل، معمایی
تاریخ انتشار6 March 2020
دانلود بازیبه زودی

داستان بازی Murder by Numbers

لحظات ساده ای که به آرامی در گوشه ای می نشینم و معمایی را حل می کنم همیشه برای من لذت بخش بوده است. چه اگر حل کردن سودوکو در روزنامه ای باشد یا معمای دنبال کردن یک مسیر، درگیر کردن ذهن برای حل معما و پیدا کردن جواب آن همیشه لذت بخش است. اما پازل زرق و برق خاصی ندارند. با تشکر از بازی Murder by Numbers که با ادغام معمای جدولی با ماجراهای جنایی، جذابیت خاصی به معما داده است.

murder by Numbers game بازی
murder by Numbers game بازی

شما هدایت شخصیت Honor را بر عهده دارید، بازیگر جوانی که در یک سریال جنایی ایفای نقش می کند، که پای او به تحقیقات پلیس جنایی در دنیای واقعی باز می شود و با SCOUT همکار می شود. SCOUT یک ربات اسرار آمیز است که از قابلیت حل مسائل جنایی برخوردار است و گذشته تیره و تاری هم دارد. با هم به بررسی پرونده های جرم و جنایت می پردازید و شاید در این میان چند معما هم حل کنید.

Murder by Numbers، معماهای جدولی را کاملاً ماهرانه توصیف می کند و درجه‌ی سختی آن ها را هم تا حد قابل قبولی بالا می برد. پس از یک آموزش سریع و هنگام راه اندازی مجدد SCOUT، به زودی همه ترفندها برای حل کردن سخت ترین معما ها را یاد می گیرید. رابط کاربری کار بسیار خوبی را برای نشان دادن تمام پیشرفت های شما انجام می دهد، در حالی که به شما اطمینان می دهد همه ابزار لازم برای حل معما را در اختیار دارید. برای آن دسته از معماهای خیلی گیج کننده، نکات راهنمایی نیز وجود دارد که اگر بخواهید می توانید از آن ها استفاده کنید.

داستان بازی به شدت من را غافلگیر کرد. در حالی که به عنوان بازی ماجراجویی، انتظار شخصیت های گیج و پرت دارید، برخی مضامین انسانی و تاثیر گذار به شدت شما را غافلگیر می کند. پیامدهای سواستفاده در روابط، فشارهای والدین بر کودکان و کنار آمدن با غم و اندوه، همه در روایت بازی به آن ها اشاره شده است و به خوبی هر چه تمام انجام می شود. هر بخش از داستان بازی ذهن من را درگیر خود می کند.

وقتی داستان بازی را تمام کردید، می توانید به سراغ پازل های تشویقی بروید و با حل کردن آن ها رتبه کارآگاهی خود را افزایش دهید. اگر از راهنما ها استفاده نکنید، مجموعه خوبی از معما ها به شما داده می شود که در اوقات فراغت خود آن ها را حل کنید. برای افزایش هیجان، بعضی از معما ها محدودیت زمانی دارند و تنها باید جواب نهایی را در صفحه درج کنید. البته روش حل این معما ها شبیه اکثر معما های عادی است، اما من از خلاقیت تیم سازنده قدردانی می کنم.

هنرساخت Murder by Numbers واقعا عالی است. سبک و استایل دهه هشتادی و کامیک بوکی فوق العاده لذت بخش است، و موسیقی متن عالی (به خصوص آهنگ شروع بازی) به خوبی با سبک بازی متناسب است. واقعا نکته بدی در مورد این ماجراجویی پازلی وجود ندارد. به علت جای گیری دکمه های دسته بازی، بعضی مواقع ممکن سوالی را که پرسیده اید دوباره بپرسید و باید دوباره به همه مکالمه‌ها گوش کنید. در طول 4 پرونده بازی، تنها مشکلی که داشتم همین موضوع بود. با یک روایت نفس گیر، زیبا و جذاب، آموزش ابتدایی و شیب افزایشی دشواری بازی، به راحتی می توانید معما ها را در ذهن تان حل کنید.

نکات مثبت

  • داستان انسانی تاثیر گذار
  • موسیقی متن و طراحی هنری فوق العادع
  • پر از محتوا
  • آموزش دقیق و عالی

نکات منفی

  • دیالوگ ها به راحتی قابلیت تکرار شدن دارند

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai
آشنایی با بازی Ori And The Will Of The Wispsآشنایی با بازی گروهان پنزر 2
آشنایی با بازی Lair Of The Clockwork Godآشنایی با بازی Ghost Giant
One Ping
  1. Pingback: بررسی بازی DOOM Eternal (دانلود بازی( - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *