تاریخ:دسامبر 4, 2023
بازی کونای-kunai

بررسی بازی KUNAI (دانلود بازی)

مشخصات کلی بازی

پلتفرم Switch ،PC
توسعه دهنده Turtle Blaze
ناشر The Arcade Crew
ژانر: Metroidvania (اکشن ماجرایی)
تاریخ انتشار February 6, 2020
دانلود بازیدانلود بازی کونای

داستان بازی Kunai

آیا تا به حال شده است در نیم ساعت اول تجربه یک بازی، متوجه شوید با چیزی خاص روبرو هستید؟ این یک احساس نادر است، اما کونای آن تأثیر را بر من داشت. از لحظه ای که شخصیت ربات نینجا کوچک از مخزن خود خارج می شود، یک چشم انداز بزرگ درخشان بر روی صفحه صورتش نمایش داده می شود (درست می بینید، سر او یک تبلت است)، من عاشق آن شدم. و هر چه بیشتر بازی می کردم علاقه ام به آن بیشتر می شد.

Kunai یک بازی در ژانر Metroidvania است، که با تصاویر هنری پیکسلی زرق و برق دار و موسیقی متن فوق العاده خود تجربه دلپذیری را رقم می زند. به نظر می رسد جهان به پایان رسیده است و انسان تقریباً توسط یک هوش مصنوعی از بین رفته است. اکنون ربات ها در دنیای ویران شده زندگی می کنند، اما برخی از آنها که از دسته Lemonkus هستند در حال مبارزه با AI اند. شما به عنوان Tabby (ربات نینجای کوچک) بازی می کنید، که روح یک مبارز بزرگ و آرایه ای خارق العاده از عبارات دیجیتال را دارد.

بازی کونای-kunai
بازی کونای-kunai

این همان چیزی است که کونای را از سایر بازی های Metroidvania متمایز می کند، زیرا شما در حرکت های عمودی خود نیز محدود نیستید، در حالی که بازی های دیگر تمایل دارند شما را محدود نگه دارند تا اینکه در نهایت پرش دوبل یا برخی دیگر از توانایی های حرکتی را کشف کنید. Kunai روش های دیگری برای رسیدن به مناطق جدید و حرکت در مسیر پیشرفت بازی به شما ارائه می دهد، اما بیشتر اوقات شما از گردش در محیط های مختلف و مقابله با ربات های شیطانی در طول مسیر لذت خواهید برد.

Tabby در دقایق ابتدایی کونای نیز یک کاتانای بسیار جذاب را پیدا می کند، که به شما امکان می دهد در اکثر دقایق بازی با قلع و قمع حریفان پیش روی کنید. هر زمان که دشمن را با آن بکشید بخشی از سلامتی شما نیز را ترمیم می کند. اما آنچه دوست کوچک تبلت ما را لذت بخش تر می کند این است که او همچنین می تواند گلوله ها را با شمشیر تازه خود منحرف کند. که هیچ وقت هم تکراری نمی شود.

اما این همه ماجرا نیست. هر منطقه به لطف طراحی های شگفت انگیز، از محتوا پر شده است و حتی یک فضای بدون استفاده نیز وجود ندارد. شما دوست دارید به گشت و گذار ادامه دهید، به ویژه هنگامی که مانعی وجود دارد که هنوز نمی توانید بر آن غلبه کنید. به عنوان یک Metroidvania، می دانید که کونای ابزار لازم را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از صخره هایی که درب یک ورودی را مسدود می کنند عبور کنید یا دامنه پرش خود را افزایش دهید. هر بار که یک اسباب بازی جدید بدست می آورید، حرکت و توانایی های رزمی شما نیز تغییر خواهد کرد.

این امر به ویژه در جریان مبارزات تماشایی با رئیس های بازی بسیار مهم است. در حالی که کونای معمولاً یک بازی زیبا و متعادل است، تا زمانی که در برابر این چالش ها قرار نگیرید، متوجه سختی و مشکل خاصی نمی شوید. برای نبرد با چندتایی از آنها کمی زمان صرف کردم تا نقطه ضعف شان را پیدا کنم، اما می توان همه رئیس های بازی را با ابزار هایی که بازی در اختیار شما قرار می دهد شکست داد.

نمی خواهم بگویم بازی آسانی است (همانطور گفتم برای شکست دو رئیس ابتدای بازی 8 بار تلاش کردم) و سیستم چک پوینت بازی هم می تواند مشکل ساز باشد. گاهی اوقات خوب است، مثلا وقتی در مبارزه با رئیس کشته می شوید، به ابتدای مبارزه با رئیس باز می گردید، اما در مواقع دیگر بعد از مردن، مجبور می شوید یک بخش کامل را دوباره بازی کنید.

طراحی پیکسلی آن فوق العاده است. طراحی های دشمن بسیار متنوع است، از ماشین های زامبی مانند با سرهای CRT بزرگ، گرفته تا ربات هایی به شکل زنبور که تقریباً دور از دسترس هستند، تا زمانی که به قصد نیش زدن به سمت شما حمله می کنند. اما این طراحی های رئیس ها است که کیفیت بالای طراحی را نشان می دهد، هرکدام کاملاً متناسب با محیط خود، از فضا استفاده می کنند و شما را ترغیب می کنند که خود را با حرکات و الگوهای آن ها سازگار کنید. هر مبارزه با رئیس به لطف انیمیشن زیبا و مکانیک حرکات، جلوه زیبایی به بازی می دهد.

هر اسلحه مانند خود Tabby نیز قابلیت ارتقا دارد که با استفاده از سکه های جمع آوری شده از کشتن دشمنان، می توان آن ها را خریداری کرد. این آیتم ها فقط از طریق فروشگاه های روتر های بی سیم قابل خریداری هستند.

یکی دیگر از نکات این بازی، موسیقی متن فوق العاده آن است. موسیقی های متنوعی بسته به محیط تغییر می کند و هر مبارزه با هر رئیس هم موسیقی مخصوص خود را دارد. موسیقی ها به قدری زیبا هستند که بسیاری از اوقات برای اتمام مرحله صبر می کردم تا موسیقی آن بخش را به طور کامل گوش کنم.

بازی Kunai

نکات مثبت

  • طراحی چشم نواز پیکسلی
  • موسیقی متن فوق العاده
  • طراحی عالی مبارزه با رئیس ها

نکات منفی

  • چک پوینت های نا امید کننده
  • به نظر برخی مدت زمان بازی کوتاه است

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodown

5 یک پینگ

  1. پینگ بک: بررسی بازی Ghost Giant - بخت

  2. پینگ بک: ببرسی بازی Murder by Numbers - بخت

  3. پینگ بک: بررسی بازی Frostpunk – The Last Autumn (دانلود بازی) - بخت

  4. پینگ بک: بررسی بازی Broken Lines (دانلود بازی) - بخت

  5. پینگ بک: بررسی بسته الحاقی Total War: Three Kingdoms – A World Betrayed - بخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *