بازی broken lines

بررسی بازی Broken Lines (دانلود بازی)

مشخصات کلی بازی Broken Lines

پلتفرم PC, Nintendo Switch
توسعه دهنده PortaPlay
ناشر Super.com
ژانر: استراتژیک
تاریخ انتشار 25 Feb, 2020
دانلود بازیدانلود بازی Broken Lines

داستان بازی Broken Lines

یک بررسی دیگر، یک بازی نقش آفرینی دیگر. اکنون مدتی می شود که Broken Lines (بروکن لاینز-خطوط شکسته) را زیر نظر دارم و از طریق توسعه آن متوجه شدم، تنها پیشرفت کرده است. و حال نتیجه سال ها تلاش و هزینه خود را می بینند، و باید بگویم نو آوری ها و روح بازی به شدت من را تحت تاثیر گذاشته است. داستان قوی و تاکید بر مبارزات تاکتیکی می تواند برتری قابل توجهی نسبت به سایر بازی های این ژانر برای Broken Lines به دست بیاورد.

جوخه شما از هشت سرباز انگلیسی با پیشینه های مختلف تشکیل شده است که در نهایت سوار هواپیما می شوند و در زمین هایی در اعماق قلمرویی سقوط می کنند که به عقیده آنها بی طرف است. تجهیزات آن ها مربوط به جنگ جهانی دوم است اما ماجرا از اینجا جالب می شود که آن ها متوجه می شوند، دشمنان شان چیزی نیست که تصورش می کردند و شاید بد تر از چیزی باشد که فکرش را می کردند.

بازی broken lines
بازی broken lines

پس از سقوط هواپیما، داستان کمی کند پیش می رود، اما بعد از چند ماموریت ابتدایی و بازگشت به جمع نیرو های خودی، داستان جهش بزرگی پیدا می کند. هشدار استفاده از ماسک های شیمیایی در بعضی مناطق اطراف شما نواخته می شود و جوخه شما تصمیم می گیرند که چگونه با آن کنار بیایند. به نظر می رسد میزان گفت و گو در اینجا به یک نقطه شیرین تبدیل شده است، داستانی پرتنش برای بقا، دوستی های عمیق، شخصیت های خاص و فوق العاده را خلق می کند.

هر انتخاب شما را به فکر می اندازد، خواه این انتخابی ساده باشد که کدام سرباز بهترین ایده را برای چگونگی شکار حیوانات محلی دارد، یا منفجر کردن یک برج رادیویی دشمن یا تلاش برای پس گرفتن آن داشته باشد. باید بدانید هر تصمیمی که می گیرید بر جان همرزمان تان تاثیر مستقیم دارد. با کوچک ترین تصمیم اشتباهی ممکن نفری جان خود را از دست بدهد یا به سختی مجروح شود. همچنین تصمیمات شما بر پایان بندی بازی تاثیر مستقیمی دارد. بنابراین می خواهم برای دفعه دوم و با تصمیمات دیگری بازی را به پایان برسانم تا پایان بندی متفاوت آن را ببینم.

بهترین قسمت Broken Lines، با فاصله زیاد شخصیت های آن است. از شخصیت خشن جوخه گرفته تا شخصیت خوش صحبت آن، فقط از هم صحبتی و معاشرت با آن ها لذت می برید. در کمپِ جوخه پیشرفت قابل توجهی در اعضای جوخه شکل می گیرد. مکامله های جانبی بین آن ها می تواند صمیمیت شان را بیشتر کند یا آن ها را به جان هم بیاندازد. این داستانهای جانبی نه تنها چگونگی عملکرد شخصیت ها در مأموریت ها را تغییر می دهند بلکه توانایی های قدرتمندی را که می تواند برای عملکرد آن شخصیت بسیار مفید یا بسیار مضر باشد، باز می کند.

هر سرباز با یک توانایی منحصر به فرد خاص خود بازی را شروع می کند اما می تواند توانایی دیگران را با پیشرفت بازی یاد بگیرد. قابلیت های جدید از طریق گفتگو های درون کمپ، داستان های جانبی و انجام ماموریت ها قابل استفاده می شوند. هر سرباز در یک اسلحه مهارت زیادی دارد که می توان با خرید از بازرگان متحد نیروهای شما، آن ها را ارتقا داد.

نمی توان گفت این بازی بهترین عنوان در ژانر خود است، اما شما را پشیمان هم نمی کند. کاراکتر ها از فاصله دور جلوه خوبی دارند، اما در فاصله نزدیک مخصوصا در اطراف آتش کمپ، جلوه ناخوشایندی دارند. صدا و موسیقی خیلی فوق العاده نیستند، اثر خود را بر بازی دارند اما نمی توان آن در رده موسیقی های خیلی خوب قرار داد. خوشبختانه برای این عنوان، گیم پلی عالی و داستان گیرا و جذاب چربش زیادی بر مشکلاتی که اشاره شد دارند.

بازی broken lines

نتیجه گیری

اگر طرفدار بازی های تاکتیکی هستید، در دانلود این بازی شک نکنید. شاید از جنبه های دیگر با بزرگان این ژانر قابل رقابت نباشد، اما حس خاص و منحصر به فردی که داستان بازی به شما می دهد برای من کافی است. تنوع ماموریت ها و تصمیات، تنوع تجهیزات و توانایی و اضافه امکان تکرار مراحل من را مجاب می کند که دوباره در آینده به سراغ این بازی بروم.

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai
آشنایی با بازی Ori And The Will Of The Wispsآشنایی با بازی گروهان پنزر 2
آشنایی با بازی Lair Of The Clockwork Godآشنایی با بازی Ghost Giant
آشنایی با بازی Murder By Numbersآشنایی با بازی آخرین پاییز
آشنایی با بازی Doom Eternal

مجید جان‌ملکی هستم، بیست و چند ساله. علاقه‌مند به انواع شرط بندی، به خصوص ورزشی. فوتبال و چند رشته ورزشی دیگه رو دوست دارم و تجربه خوبی تو این حوزه به دست آوردم که دوست دارم با شما به اشتراک بذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *