Total War: THREE KINGDOMS - A World Betrayed

بررسی بسته الحاقی Total War: Three Kingdoms – A World Betrayed

مشخصات کلی بازی A World Betrayed

پلتفرمPC
توسعه دهندهCreative Assembly
ناشرسگا
ژانر:استراتژیک
تاریخ انتشارMarch 19, 2020
دانلود بازیبه زودی

داستان بازی A World Betrayed

در طی سالیانی که بر روی Total War: Three Kingdoms از زمانی که منتشر وقت صرف کرده ام، تقریبا احساس مشابهی داشته ام. حقیقت غیر قابل اجتناب این است که، هر چه قدر من خودم را صرف Total War: Three Kingdoms کرده ام، به همان اندازه هم بازی خودش را صرف من کرده است. بار ها شده است که کل اوقات فراغت خود را صرف دنیای گسترده استراتژیک، مبارزات و دیپلماسی آن کرده ام. ادامه ندادن  بازی تنها برای یک فصل دیگر، یک سال دیگر و فتح یک قلعه دیگر واقعا کار سختی است. و باید بگویم با تجربه بسته الحاقی A World Betrayed (ا ورد بترید – جهان خیانت) همان حس و حال سابق را دریافت کردم. البته برای اولین بار حس کردم این نسخه اصلی است که من را وادار به بازی می کند نه بسته الحاقی جدید.

در بسته الحاقی A World Betrayed زمان کمی جلو تر رفته است و بازی را در سال 194 میلادی شروع می کنیم. Dong Zhuo توسط Lu Bu به قتل رسیده است و همه جنگ سالاران برای به دست آوردن قدرتِ مطلق تلاش می کنند. در این بسته می توانید کنترل Lu Bu را به دست بگیرد و نزاع او با سائو سائو بر سر قدرت را هدایت کنید. همچنین می توانید ماجراجویی های Sun Ce در جنوب چین را به دست بگیرید و او را در راه اندازی جناحش کمک کنید. هر دو خط داستانی همان طور که از عنوان بازی پیدا است، در مورد خیانت است، و همچنین در مورد دیگر جنگ سالارانی که به دنبال کسب اعتبار و احترام برای خود هستند.

Total War: THREE KINGDOMS - A World Betrayed
Total War: THREE KINGDOMS – A World Betrayed

در این بسته الحاقی، هر یک از این خط های داستانی نه تنها واحدهای جدیدی را برای اکتشاف اضافه می کنند، بلکه مکانیک های جدیدی را نیز برای هر داستانِ خاص اضافه می کند. در جستجوی تهاجمی Lu Bu، شما قابلیت Momentum را در اختیار دارید که به شما اجازه می دهد بعد از شکست دشمن در نبرد، قابلیت تحرک خود را دوباره به دست بیاورید. یعنی به شما اجازه می دهد، در صورت نزدیک بودن دشمنان به هم، در یک حرکت به چند دشمن حمله کنید. با شکست جنگویان افسانه ای، به پاداش های بخش بزرگ ترین جنگجویان دسترسی پیدا می کنید.

بازی بر نبرد های همه جانبه و خونین تاکید می کند، اما آن هایی که زمان زیادی را در Three Kingdoms صرف کرده اند به خوبی می دانند، اگر همه منابع و انرژی خود بر روی جنگ های بزرگ و پشت سر هم قرار دهند، باید برای بقا تلاش کنند. اگر چه در کارزارِ Lu Bu بر روی نبرد های بی امان تمرکز شده است، اما شما نمی توانید هزینه های مالی و زیستی جمعیت تحت فرمان خود را نادیده بگیرید. اگر در هر دو جبهه نبرد و تامین مردمِ خود موفق باشید شما را می پرستند، اما اگر لغزشی در هر کدام داشته باشید باید بهای سنگین آن را بپردازید.

در کارزار Sun Ce تمرکز بر رعایت اعتدال است، اگر چه مکانیک های جالت توجهی به آن افزوده شده است. مطمئنا داستان “از هیچ به همه چیز رسیدن” حتی در Three Kingdoms هم وجود ندارد. با این وجود تمرکز آن بر گسترش تاکتیکی در امتداد رودخانه یانگ تسه و مقابله با تهدیدهای زودگذر از راهزنان Yan Baihu است. هر چه وفاداران به شما افراد صاحب نفوذ و قدرتمند تری باشند، پاداش های بزرگی نیز دریافت می کنید.

همچنین شاخصی به نام Reckless Luck وجود دارد که سطح آن با گذشت زمان کاهش پیدا می کند، و برای زنده نگه داشتن Sun Ce، سطح آن باید بالاتر از صفر باشد. با انجام ماموریت های مختلف، سطح آن افزایش پیدا می کند. استفاده از این ویژگی راهی مفید برای افزایش جسارت شما برای انجام ماموریت های خطرناک است که در آن به وفاداران قدرتمند نیاز دارید. با این حال وقتی تعداد ماموریت های لازم را انجام دهید، سطح Reckless Luck به بالاترین میزان خود می رسد و دیگر نگرانی از این بایت شما را تهدید نمی کند.

اما مشکلی که در هر دو خط داستانی وجود دارد این است که هیچ کدام به آنچه که می خواهند به طور کامل نمی رسند. هر دو داستانی عالی دارند اما به مرور زمان علاقه به آنها کم می شود یا مکانیک های آن های تکراری می شوند، که شما را وادار می کند یا نسخه اصلی بازی کنید یا بسته الحاقی دیگری را دنبال کنید. هر دو داستان جذابی دارند، اما نه به اندازه شخصیت هایی که تا به حال معرفی شده اند.

باید تاکید کنم که این بسته الحاقی هنوز هم لذت بخش است و می تواند طرفداران Three Kingdoms را برای مدتی مشغول کند. تا به حال، با عنوان اصلی و بسته های الحاقی طرف بوده ایم که تجربه شگفت انگیزی را برای ما رقم زده اند. همیشه نقطه ای وجود دارد که چیزی “عالی” نیست و فقط “خوب” است و احساس عقبگرد به شما می دهد، A World Betrayed همان نقطه است.

با وجود استفاده از یگان های جدید، مناطق جدید در چین برای اکتشاف، دو جناج جدید و مکانیک های جدید همراه آن ها، مطمئنا محتوای کافی برای لذت بردن وجود دارد. البته تقصیر بسته الحاقی نیست، بلکه بازی اصلی به حدی عالی و فوق العاده بوده ک همه چیز به آن مقایسه می شود، وگرنه A World Betrayed به عنوان یک بازی مستقل در دسته بهترین های این سبک قرار می گیرد.

نکات مثبت

  • حجم محتوای قابل توجه
  • مکانیک های جدید
  • سبک های مختلف گیم پلی

نکات منفی

  • یکنواختی داستانِ ماموریت های اصلی
  • مکانیک های جدید در حد و اندازه نسخه اصلی نیستند

بررسی بازی ها در بخت

آشنایی با بازی The Pedestrianآشنایی با بازی کنترل
آشنایی با بازی TT Isle of Man Ride on the edge2آشنایی با بازی DQB2
آشنایی با بازی Walking Deadآشنایی با بازی دیویژن 2
آشنایی با بازی توتال وار: سه پادشاهیآشنایی با بازی سیمز 4: دانشگاه
آشنایی با بازی My Hero Ones Justice 2آشنایی با بازی دث استرندینگ
آشنایی با بازی Monster Hunter World Iceborneآشنایی با بازی کما 2
آشنایی با بازی Samurai Shodownآشنایی با بازی Kunai
آشنایی با بازی Ori And The Will Of The Wispsآشنایی با بازی گروهان پنزر 2
آشنایی با بازی Lair Of The Clockwork Godآشنایی با بازی Ghost Giant
آشنایی با بازی Murder By Numbersآشنایی با بازی آخرین پاییز
آشنایی با بازی Broken Linesآشنایی با بازی Doom Eternal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *